Home › Oblasti liposukce › Liposukce stehen

Aktuality

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí liposukce v různých cenových kategoriích, za hospitalizace i jako ambulantní výkon.

1.2.2012
Mikrokanylová liposukce:

Trend zmenšování průměru kanyly dorazil i do České republiky. Dříve se používaly kanyly o tloušťce 5 a více milimetrů, v současné době je standardem kanyla o tloušťce 4mm a pomalu se začíná prosazovat kanyly o tloušťce 3mm, které jsou daleko šetrnější a zotavení po liposukci je rychlejší.

Liposukce stehen

 

Liposukce stehen je rovněž často prováděným zákrokem. Lze provést liposukci jak zevních, tak i vnitřních stehen, které lze odsát společně s koleny. Pomocí liposukce lze oblast stehen úspěšně formovat a celkově tuto oblast vyhladit a tím sjednotit vzhled stehen se zbytkem postavy. Především u oblasti vnitřních stehen se mnohdy nejedná pouze o estetický problém, ale často také o problém funkční, neboť mnoho pacientek si právě v oblasti vnitřních stehen stěžuje na nepříjemné tření tukové tkáně o sebe, hlavně při chůzi či sportu.

Cílem odstranění nahromaděných tukových polštářů z oblasti stehen je dosažení přirozeného a symetrického tvaru nohou bez nerovností či prohlubní. Jen opravdu zkušený chirurg dokáže správně odhadnout množství odsávaného tuku z této oblasti a tak postavu úspěšně tvarovat. Je-li kůže v oblasti stehen pevná, elastická a bez nerovností lze očekávat dosažení velmi uspokojivého výsledku tohoto druhu liposukce.

V konečné fázi jsou na dolní končetiny nasazeny kompresivní elastické návleky, které stehna pevně stahují. Ty je nutno nosit opět několik týdnů po zákroku.

Výhodou tohoto zákroku je, stejně jako u jiných partií, použití lokální anestezie a možnost polohování pacienta, čímž lze předejít asymetrickému odsání tukové tkáně.

Pooperační bolest je mírná. Otoky a modřiny patří opět k normálnímu průběhu hojení. Rovněž se doporučuje provádět v oblasti stehen tlakovou masáž či válečkovat.