Home › Neinvazivní liposukce › Přirozená liposukce

Aktuality

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí liposukce v různých cenových kategoriích, za hospitalizace i jako ambulantní výkon.

1.2.2012
Mikrokanylová liposukce:

Trend zmenšování průměru kanyly dorazil i do České republiky. Dříve se používaly kanyly o tloušťce 5 a více milimetrů, v současné době je standardem kanyla o tloušťce 4mm a pomalu se začíná prosazovat kanyly o tloušťce 3mm, které jsou daleko šetrnější a zotavení po liposukci je rychlejší.

přirozená liposukce

 

Liposukce, coby nástroj tvarování postavy, však není řešením nadváhy a nemusí být vhodná pro každého. Dodržováním zásad zdravého stravováním a díky dostatečnému pohybu lze redukovat váhu zdravým a přirozeným způsobem. Obecným pravidlem je známá poučka, že energetický výdej v kaloriích by měl být vyšší, než energetický příjem. Zároveň však tělo potřebuje důležité živiny pro zachování zdraví a možnost aktivního života. V současné době je obezita považována za civilizační chorobu, která souvisí s nadbytečným příjmem kalorií, sedavým způsobem života a nedostatkem pohybu. Toto všechno jsou však faktory, které lze silnou vůlí a zodpovědným přístupem změnit. Po snížení denního kalorického příjmu, tak aby byl nižší než energetický výdej kalorií a zvýšením fyzické aktivity, lze během poměrně krátké doby dosáhnout redukce váhy a celkového zlepšení vzhledu postavy. Naopak je-li cílem zachování současné váhy, pak by se energetický příjem v kaloriích měl rovnat energetickému výdeji. Strava by měla být pestrá a vyvážená, obsahovat hodně vlákniny, vitamínů, minerálů a proteinů. Důležité je rovněž dodržovat denní pitný režim.

Doporučenými potravinami, které zasytí, ale zároveň mají nízkou energetickou hodnotu jsou např. ovoce, zelenina, celozrnné výrobky, luštěniny nebo rýže. Naopak velmi tučné či sladké pokrmy, stejně jako polotovary nebo výrobky z bílé mouky a bílé pečivo je vhodné omezit. Jídlo během dne by mělo být rozděleno do menších porcí, avšak konzumované v kratších časových intervalech.

 

Pouhé omezení příjmu kalorií však není dostačující a velmi důležité je také zvýšení tělesné aktivity. Výběr sportu či aktivity, kterou lze v rámci hubnutí provozovat, závisí na výběru každého jedince a také na aktuálním zdravotním stavu. Sportem by nemělo dojít ke zhoršení současného stavu, např. trpí-li jedinec bolestmi kloubů či páteře, je dobré se o vhodné alternativě tělesné aktivity poradit s lékařem či výživovým poradcem. Velmi přirozeným aktivním pohybem je např. obyčejná chůze či jízda na kole.

 

Při procesu redukce váhy je rovněž důležité vyhnout se stresovým situacím a dopřát si dostatek spánku.