Home › Oblasti liposukce › Liposukce břicha

Aktuality

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí liposukce v různých cenových kategoriích, za hospitalizace i jako ambulantní výkon.

1.2.2012
Mikrokanylová liposukce:

Trend zmenšování průměru kanyly dorazil i do České republiky. Dříve se používaly kanyly o tloušťce 5 a více milimetrů, v současné době je standardem kanyla o tloušťce 4mm a pomalu se začíná prosazovat kanyly o tloušťce 3mm, které jsou daleko šetrnější a zotavení po liposukci je rychlejší.

Liposukce břicha

 

Tumescentní liposukce břicha je jedním z nejžádanějších zákroků, bez ohledu na pohlaví či věk pacienta. Před každým zákrokem je velmi důležité vybrat si opravdu zkušeného chirurga, který je v dané oblasti odborníkem. Jen tak lze předejít možnému zklamání z nedokonalého výsledku zákroku.

 

Každému zákroku by měla předcházet důkladná osobní konzultace s lékařem, který dokáže nejlépe zhodnotit vrstvu tukové tkáně v problematické oblasti, stav a elasticitu kůže v odsávané oblasti a další faktory, které mohou mít vliv na výsledný efekt zákroku. Operatéra je nutno již při konzultaci upozornit na onemocnění, kterými pacient trpí a také na veškeré léky, které momentálně užívá.

Kůže v oblasti břicha by neměla být příliš uvolněná a povislá, neboť po odsátí tuku z této oblasti může docházet k  převisu kůže a jiným nežádoucím efektům.

 

Před započetím samotného odsávání si operatér odsávanou oblast zakreslí. Poté je pod kůži aplikován tumescentní roztok, která je směsí fyziologického roztoku, anestetika a adrenalinu. Poté je nutno vyčkat zhruba 30-40 minut než účinné látky obsažené v roztoku začnou působit. Poté je možno přistoupit k samotnému odsávaní napuštěné břišní oblasti. Pomocí několika drobných řezů se kanyla dostává do podkoží a pomocí podtlaku je tuk odsáván z těla ven. Díky použití tenkých kanyl je poranění a zhmoždění tkáně v oblasti břicha minimální. Ve finální fázi zákroku je nasazeno kompresivní elastické prádlo, které oblast stahuje a je nutné jej nosit několik týdnů po zákroku. Prádlo oblast pevně obepíná a nahrazuje tak tlakovou masáž a přispívá tak rychlejšímu hojení.

Zhruba 24 hodin po zákroku z břišní oblasti odtéká zbytek tumescentního roztoku, jímž byla oblast napuštěna. Následující den je již možno vrátit se do práce a v dalších dnech je možno se postupně vracet k běžným nenáročným aktivitám. Otok i modřiny v odsávané oblasti jsou po tumescentní liposukci zcela normálním jevem a doprovázejí fázi hojení. Po zákroku se rovněž doporučuje zvýšit příjem tekutin a ošetřenou oblast masírovat či válečkovat pomocí dřevěného válečku.

Bolest po zákroku je minimální, lze jej přirovnat k bolestem svalů např. po intenzivním cvičení či pobytu v posilovně. Případnou doznívající bolest v průběhu několika dní po zákroku je možno tlumit pomocí běžných analgetik.

Konečný výsledek zákroku lze sledovat za 3 měsíce, kdy je již fáze hojení  oblasti ukončena.