Home › Typy liposukce › Tumescentní liposukce

Aktuality

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí liposukce v různých cenových kategoriích, za hospitalizace i jako ambulantní výkon.

1.2.2012
Mikrokanylová liposukce:

Trend zmenšování průměru kanyly dorazil i do České republiky. Dříve se používaly kanyly o tloušťce 5 a více milimetrů, v současné době je standardem kanyla o tloušťce 4mm a pomalu se začíná prosazovat kanyly o tloušťce 3mm, které jsou daleko šetrnější a zotavení po liposukci je rychlejší.

tumescentní LIPOSUKCE


Oproti liposukci klasické přináší tumescentní liposukce řadu výhod. Jedná se o liposukci, která je díky anestetiku obsaženém v infiltračním roztoku, prováděna ambulantně, tedy bez nutnosti narkózy a hospitalizace. Díky možnosti provádět tento zákrok pouze v lokálním znecitlivěníl odpadají rizika a možné komplikace spojená s celkovou narkózou.

Principem tumescentní liposukce je aplikace infiltračního roztoku, který je směsí fyziologického roztoku, adrenalinu, jehož funkcí je stažení cév a zabránit tak nadměrnému krvácení a anestetik, které oblast lokálně umrtví. Tento roztok je do problematické partie těla aplikován jehlou ve velkém množství, obvykle dvakrát až třikrát větším, než je množství odsávaného tuku. Po napuštění oblasti tímto speciálním roztokem je nutno vyčkat cca 30 minut, než všechny účinné látky v roztoku obsažené začnou účinkovat. Poté je pomocí tenkých kanyl prostřednictvím několika vstupů (drobných řezů v kůži) tuk z těla pomocí podtlaku odsáván. Díky anestetiku obsaženém v tumescentním roztoku zároveň dojde k poškození tukových buněk, které následně odcházejí společně s roztokem z těla ven. Většinou se při jednom zákroku ošetřuje jedna problematická partie, více lokalit se nedoporučuje.

Bezprostředně po ošetření v průběhu příštích 24 hodin dochází k samovolnému odtoku zbývajícího roztoku z těla, proto je vhodné zůstat v den zákroku v klidu, ideálně doma. Po zákroku se doporučuje v prvních několika dnech dodržovat klidový režim a zvýšit příjem tekutin. Zhruba 4-6 týdnů po zákroku je nutno nosit speciální kompresivní prádlo, které oblast formuje. Po zákroku je možno v odsávané oblasti očekávat vznik modřin a otoků, které se postupně samy vstřebají. Případná mírná bolest v ošetřované oblast lze velmi dobře zmírnit pomocí běžných analgetik.

Nejčastějšími partiemi, které lze pomocí tumescentní liposukce formovat jsou: břicho, boky, hýždě, stehna (včetně kolen), paže. U mužů lze odsát také přebytečnou tukovou tkáň z oblasti prsou. Pomocí tumescentní liposukce lze dokonce úspěšně korigovat také nahromaděný tuk v oblasti dolní čelisti, tzv. podbradek.

Jedná se zároveň o časově nenáročnou metodu, neboť samotný zákrok trvá přibližně dvě hodiny a bezprostředně po zákroku může pacient odejít domů. Navíc pro definitivní zformování postavy postačí pouze jedno ošetření, narozdíl např. od ostatních neoperačních metod a tzv. liposukce 3. generace, kde je nutno absolvovat několik sezení, aby byl výsledek viditelný.

Další obrovskou výhodou tohoto zákroku je možnost polohování pacienta během zákroku, kdy se pacient může dle pokynů chirurga postavit či posadit, čímž lze dosáhnout rovnoměrného odsání tuku v dané oblasti a předejít tak možným nerovnostem a asymetriím.

V porovnání s klasickou liposukcí je tak tumescentní liposukce mnohem efektivnější, bezpečnější a zároveň šetrnější metoda. Díky tomu, že je prováděna ambulantně pouze v lokální anestezii, odpadají rizika a nevýhody spojené s celkovou narkózou. V současné době se jedná o nejvyhledávanější a nejúčinnější techniku liposukce s výbornými a viditelnými výsledky.