Home › Typy liposukce › Vibrační liposukce

Aktuality

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí liposukce v různých cenových kategoriích, za hospitalizace i jako ambulantní výkon.

1.2.2012
Mikrokanylová liposukce:

Trend zmenšování průměru kanyly dorazil i do České republiky. Dříve se používaly kanyly o tloušťce 5 a více milimetrů, v současné době je standardem kanyla o tloušťce 4mm a pomalu se začíná prosazovat kanyly o tloušťce 3mm, které jsou daleko šetrnější a zotavení po liposukci je rychlejší.

Vibrační liposukce

 

Dalším velmi efektivní metodou v oblasti estetické chirurgie, konkrétně v oblasti liposukce, je liposukce vibrační. Vibrační liposukce pracuje na principu tumescentní a mikrokanylové liposukce a dosahuje velice dobrých pooperačních výsledků při tvarování a formování postavy. Vibrační liposukce se provádí v lokální anestezii, bez nutnosti narkózy a hospitalizace. Nutnou podmínkou před každým zákrokem je dobrý zdravotní stav pacienta a také pevná a elastická kůže v problematické oblasti.

Před samotným zákrokem je opět oblast zakreslena a napuštěna větším množstvím tumescentního roztoku, který slouží k vyplnění prostoru a také narušení tukových buněk.  Po nastoupení účinku tumescentního roztoku proniká kanyla několika drobnými řezy do podkoží. Při vibrační liposukci se používají kanyly s malým průměrem (cca 2-4 mm), které jsou šetrnější a zaručují tak rychlejší průběh hojení. Někdy se hovoří také o vibracemi asistované tumescentní liposukci Oproti klasické tumescentní mikrokanylové liposukce, je v případě liposukce vibrační, kanyla poháněna speciálním vibračním zařízením. Díky tomuto zařízení kanyla kmitá velmi rychle (vibruje), čímž je usnadněn průnik tkání a tím je tuková tkáň rozrušena rychle a efektivně. Tuk je pak z těla odsáván pomocí podtlaku. Vibracemi asistovaná kanyla pak nachází výborné uplatnění především při zákroku v oblastech kde již liposukce byla jednou prováděna, neboť dokáže lépe prostoupit srůsty po předchozím ošetření a vazivovou tkání. Vibrační kanyla je zároveň šetrná k okolním tkáním a použití této techniky výrazně zkracuje pooperační proces hojení a minimalizuje bolestivost po zákroku.

 

Stejně jako u klasické tumescentní liposukce, dochází bezprostředně po zákroku k tvorbě modřin a otoků v ošetřované oblasti. Několik týdnů po zákroku je rovněž nutno nosit kompresivní elastickou bandáž. Během několika dní po zákroku je možno vrátit se k běžným denním aktivitám. Bolestivost po tomto zákroku je minimální a dá se tlumit běžnými analgetiky v tabletách. Velkou výhodou tohoto zákroku je také možnost polohování pacienta během odsávání tuku a tím korigovat nerovnosti a asymetrie. Pomocí vibrační liposukce lze tvarovat všechny běžné problematické partie těla – např. břicho, boky, hýždě či stehna. Efekt tohoto zákroku je trvalý.