Home › Typy liposukce › Mikrokanylová liposukce

Aktuality

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí liposukce v různých cenových kategoriích, za hospitalizace i jako ambulantní výkon.

1.2.2012
Mikrokanylová liposukce:

Trend zmenšování průměru kanyly dorazil i do České republiky. Dříve se používaly kanyly o tloušťce 5 a více milimetrů, v současné době je standardem kanyla o tloušťce 4mm a pomalu se začíná prosazovat kanyly o tloušťce 3mm, které jsou daleko šetrnější a zotavení po liposukci je rychlejší.

Mikrokanylová liposukce

 

Mikrokanylová liposukce je inovovaná technika tumescentní liposukce, při které se používají kanyly velmi malého průměru. I tato liposukce probíhá pouze v lokální anestezii, stejně jako běžná tumescentní liposukce. Tenké kanyly, kterými se tuk z těla odsává mají průměr zhruba 2-3 mm (oproti cca 4- 6 mm, které mají v průměru kanyly používané při běžné liposukci).

Průběh zákroku se pak v podstatě neliší od tumescetní liposukce. Po důkladném vyznačení odsávané oblasti operatérem a očištění dezinfekčním prostředkem je daná partie nejdřívě napuštěna tumescentním roztokem. Po zhruba 30 minutách, kdy obvykle nastupuje účinek látek obsažených v roztoku, je pomocí těchto mikrokanyl tuk z těla odsáván. Rozdílem oproti běžné tumescentní liposukci je u mikrokanylové liposukce nutnost vytvoření více vstupů pro kanylu, které se však rovněž nezašívají. Po zahojení jsou tyto drobné jizvičky téměř neviditelné. I po tomto zákroku je nutno první den počítat s odtokem zbylého tumescentního roztoku z ošetřované oblasti. V dalších dnech je možno se vrátit k běžným aktivitám. Bolestivost po zákroku je minimální a dá se přirovnat k bolesti po větší fyzické námaze.

Velkou výhodou této techniky je díky malému průměru kanyl menší pohmoždění tkání během odsávání a také menší bolestivost. Navíc kompresivní elastickou bandáž je nutno po zákroku nosit podstatně kratší dobu. Hojení bývá obvykle rychlejší, bez nerovností v odsávané oblasti a také s menšími otoky. Rovněž modřiny po tomto typu zákroku jsou minimální.

Nevýhodou této techniky je podstatně delší operační doba, neboť tenké kanyly odsají za stejnou časovou jednotku podstatně méně tuku, než kanyly s větším průměrem.

Mikrokanylovou liposukci lze provést u všech vhodných kandidátů bez rozdílu věku či pohlaví. Každému zákroku by měla předcházet osobní konzultace s operatérem, který dokáže nejlépe zhodnotit aktuální stav.