Home › Neinvazivní liposukce › Kryoliposukce

Aktuality

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí liposukce v různých cenových kategoriích, za hospitalizace i jako ambulantní výkon.

1.2.2012
Mikrokanylová liposukce:

Trend zmenšování průměru kanyly dorazil i do České republiky. Dříve se používaly kanyly o tloušťce 5 a více milimetrů, v současné době je standardem kanyla o tloušťce 4mm a pomalu se začíná prosazovat kanyly o tloušťce 3mm, které jsou daleko šetrnější a zotavení po liposukci je rychlejší.

 

KRYOLIPOLÝZA

 

Kryolipolýza je další formou neinvazivní, bezbolestné liposukce, při které nedochází k porušení integrity kůže a je tedy zcela bez jizev. Tato metoda bývá také často označována jako „studená“, neboť pracuje na principu zmražení tukových buněk. Řízené zmražení tukových buněk v problematické partii způsobí jejich odumření a tyto odumřelé tukové buňky jsou pak, podobně jako u kavitace, odplaveny lymfatickým systémem z těla ven. Tato metoda se úspěšně uplatňuje nejen v Evropě a Americe, ale také v Japonsku nebo jihovýchodní Asii. Protože přístroj zmrazuje cíleně pouze tukové buňky v ošetřované oblasti, nedochází tak k poškození nervů, kůže ani vnitřních orgánů. Tato metoda je vhodná pro všechny tělesné partie, především břicho, boky, stehna a paže. Při zákroku je možno pociťovat mírný chlad, ale pokožka je díky speciálnímu těsnění chráněna před podchlazením. Po zákroku nehrozí ani žádné otoky či modřiny a zapojit se do běžného života je možné bezprostředně po ošetření. Kryolipolýza nepřináší žádná stravovací omezení a pro zkvalitnění výsledků se nevyžaduje ani zvýšení fyzické aktivity. Po prvním ošetření můžete očekávat úbytek množství podkožního tuku až 20-40 %. Další ošetření by měla poté následovat v pravidelných intervalech o délce 6 týdnů. Efekt zákroku lze pozorovat zhruba za 1-3 měsíce po ošetření, přičemž zhruba po 4 měsících by již výsledek měl být definitivní a při udržování stabilní váhy také trvalý.

 

Tato časově nenáročná, bezbolestná metoda nevyžaduje žádnou rekonvalescenci a je zcela bez otoků a modřin. Nehrozí ani žádné nerovnosti kůže.  Ani kryolipolýzu, podobně jako kavitaci, však není možno provést v období těhotenství, kojení, trpíte-li srdečními či ledvinovými chorobami, diabetes, infekčními chorobami či máte-li kardiostimulátor.

 

Stejně jako u kavitace lze pomocí kryolipolýzy formovat problematické partie jen velmi jemně a ani tato metoda si neporadí s oblastmi s větším nahromaděním tukové tkáně. V tomto případě je ideálním řešením liposukce klasická či tumescentní, kde je úbytek většího množství tukové tkáně reálný. Navíc pomocí liposukce lze dosáhnout velmi uspokojivých a viditelných výsledků.