Home › Neinvazivní liposukce › Kavitace

Aktuality

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí liposukce v různých cenových kategoriích, za hospitalizace i jako ambulantní výkon.

1.2.2012
Mikrokanylová liposukce:

Trend zmenšování průměru kanyly dorazil i do České republiky. Dříve se používaly kanyly o tloušťce 5 a více milimetrů, v současné době je standardem kanyla o tloušťce 4mm a pomalu se začíná prosazovat kanyly o tloušťce 3mm, které jsou daleko šetrnější a zotavení po liposukci je rychlejší.

 

KAVITACE

O kavitaci se často hovoří také jako o relaxaci či příjemné masáži, tedy bezbolestné metodě,  která vás zároveň zbaví přebytečné tukové tkáně. Při zvýšení pohybové aktivity a také změnou stravovacích návyků je možno za pomocí kavitace dosáhnout opravdu optimálních výsledků. Princip této metody spočívá v rozbití tukových buněk pomocí ultrazvuku, které jsou tak změněny v tekutou formu a přirozeným způsobem odplaveny z těla prostřednictvím lymfatického systému. Ultrazvuk proniká do podkoží v hloubce cca 2-3 cm a způsobí utvoření bublin uvnitř tukových buněk, což zapříčiní jejich prasknutí. Z celkového množství těchto rozbitých tukových buněk je pak  část zpracována játry a z těla přirozeně vyloučena a zbylá část těchto buněk je spálena ve svalech. Bezprostředně po kavitaci se provádí ještě závěrečná 10-15 minutová lymfodrenáž, která aktivuje mízní systém a  napomůže  tak snadnějšímu odvodu tukových buněk z těla.

 

Kavitací je možno formovat tyto problematické partie: břicho, boky, paže, hýždě, stehna (vnitřní či vnější strana), lýtka či podbradek. Dle typu vaší postavy a množství tukové tkáně lze během jednoho ošetření dosáhnout v oblasti ošetřené problematické partie úbytku zhruba 2-6 cm. Další ošetření pomocí ultrazvukové kavitace lze absolvovat s odstupem několika dní.

Před samotným ošetřením se doporučuje zvýšit pitný režim, mírná dieta a zvýšení pohybové aktivity. Zvýšit svou fyzickou aktivitu a dodržovat zásady zdravého stravování se doporučuje rovněž po ošetření. Návrat k běžným aktivitám je možný bezprostředně po ošetření, neboť kavitace nepřináší žádná omezení. Kavitace je tak zcela bezbolestná, časově nenáročná a cenově dostupná metoda. Narozdíl od různých diet vám nehrozí žádné zdravotní riziko či jojo efekt. Tato metoda nezanechává na těle  jizvy a pomáhá také úspěšně redukovat celulitidu.

 

I přes svou nenáročnost a bezbolestnost přináší toto ošetření, které neporušuje integritu kůže, určitá omezení a v některých případech není možno kavitaci provést. Pokud máte pochybnosti, zda je pro vás kavitace vhodným řešením, je nutno se vždy poradit s ošetřujícím lékařem, který zná váš zdravotní stav nejlépe.

V následujících případech se provedení kavitace nedoporučuje:

-          trpíte-li srdeční chorobou (transplantace, bypass) či vysokým krevním tlakem

-          máte-li v oblasti, kterou si přejete ošetřit křečové žíly, zánět či infekční onemocnění

-          očekáváte-li v den ošetření menstruaci, je lepší zákrok přesunout na pozdější dobu

-          trpíte-li cévními poruchami či užíváte léky proti srážlivosti krve

-          máte-li zvýšený cholesterol

-          jste-li těhotná

-          trpíte-li závažným ledvinovým či jaterním onemocněním

-          máte-li v těle kovové implantáty

Také následující choroby znamenají kontraindikaci k provedení kavitace:

-          onkologická, neurologická onemocnění, epilepsie, kožní choroby, rakovina, cukrovka

 

Ačkoliv se tedy jedná o poměrně bezpečnou a bezbolestnou metodu, nelze při této metodě dosáhnout opravdu markantního rozdílu a odstranění většího množství tukové tkáně. Skutečně uspokojivého výsledku lze tak tedy dosáhnout pouze klasickou či tumescentní liposukcí.