Home › Neinvazivní liposukce › Injekční lipolýza

Aktuality

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí liposukce v různých cenových kategoriích, za hospitalizace i jako ambulantní výkon.

1.2.2012
Mikrokanylová liposukce:

Trend zmenšování průměru kanyly dorazil i do České republiky. Dříve se používaly kanyly o tloušťce 5 a více milimetrů, v současné době je standardem kanyla o tloušťce 4mm a pomalu se začíná prosazovat kanyly o tloušťce 3mm, které jsou daleko šetrnější a zotavení po liposukci je rychlejší.

 

INJEKČNÍ LIPOLÝZA

 

Injekční lipolýza je další formou odstranění tuku z těla bez nutnosti operace. Pokud je formování vaší postavy různými dietami či sportem sice úspěšné a máte normální tělesnou váhu, jen na některých místech je viditelný přebytek nahromaděného tuku, pak je pro vás tato metoda ideální. V současnosti je hojně využívána především v oblasti obličeje, k odstranění podbradku a zformování dolní čelisti. Je však možné ji úspěšně využít i na všech ostatních partiích těla, např. v oblasti břicha či hýždí.

 

Jak už samotný název napovídá jedná se o injekční metodu. Díky přírodní látce, enzymu zvaném Fosfatydylcholin je tuk v problematické oblasti rozštěpen a krví odveden z těla. Tato účinná látka se aplikuje do zvolené oblasti velmi tenkou jehličkou a působí tak přímo ve zvolené lokalitě, kde rozpouští tuk. Tato metoda je bezbolestná, časově nenáročná a nezanechává na těle žádné jizvy. Naopak zcela normálním jevem, který se téměř vždy po zákroku vyskytuje jsou modřiny, otok a zčervenání v místě vpichu. Ty se však velmi brzy samy vstřebají. Výjimečně se v ošetřovaném oblasti může objevit bolest či zvýšená citlivost, které však také v průběhu několika dní samy odezní. Jako i u ostatních forem formování postavy je vhodné po zákroku zvýšit pitný režim a dbát zásad zdravého stravování.

Tento způsob formování problematických partií je však vhodný a efektivní pouze v případě malého množství tuku v dané oblasti. S větší vrstvou tukové tkáně si neporadí a zde se doporučuje ošetření pomocí klasické liposukce. Výhodou tohoto ošetření je možnost rovnoměrného odstranění tuku a trvalý efekt lze pozorovat zhruba za 6-8 týdnů. Injekční lipolýzu se však pro dosažení opravdu stoprocentního výsledku doporučuje několikrát opakovat. Nevýhodou tohoto zákroku je, že u malého procenta pacientů (cca 5%), je ošetření pomocí výše zmíněné účinné látky zcela bez efektu.