Aktuality

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí liposukce v různých cenových kategoriích, za hospitalizace i jako ambulantní výkon.

1.2.2012
Mikrokanylová liposukce:

Trend zmenšování průměru kanyly dorazil i do České republiky. Dříve se používaly kanyly o tloušťce 5 a více milimetrů, v současné době je standardem kanyla o tloušťce 4mm a pomalu se začíná prosazovat kanyly o tloušťce 3mm, které jsou daleko šetrnější a zotavení po liposukci je rychlejší.

kompresivní prádlo po liposukci medimplant

 

Další společností, která se zabývá výrobou a distribucí zdravotnických prostředků pro oblast plastické a estetické chirurgie, je firma Medimplant. Medimplant působí v České republice od roku 1993 a kromě vývoje a výroby prsních implantátů produkuje rovněž např. dermální výplňové materiály, vlákna pro operaci zvanou Happy Lift a v neposlední řadě také kompresivní elastické prádlo.

 

Kompresivní prádlo Lipoline je určeno pro potřeby pacientů po estetických operacích, při léčbě jizev, následků popálenin či liposukci a je vyráběno v České republice. Tyto elastické bandáže jsou velmi kvalitní a splňují všechna přísná zákonná kritéria.  Účelem kompresivních bandáží po operacích je ulevit od bolesti, minimalizovat krvácení a otoky a především vyvíjet žádoucí tlak na danou oblast, která se tímto formuje. V případě zvětšení poprsí, tzv. augmentace, pak kompresivní elastická podprsenka přináší účinnou oporu a napomáhá správnému usazení a fixaci implantátu v prsou. Kompresivní bandáže slouží zároveň jako prostředek k urychlení hojícího procesu po všech zákrocích a neurčí-li lékař jinak, nosí se většinou v prvních několika týdnech po operaci nepřetržitě 24 hodin denně. Pro dosažení žádaného efektu je nutno nosit prádlo po celou dobu stanovenou lékařem.

 

Firma Medimplant nabízí kompresivní elastické prádlo v šesti standardních velikostech nebo lze objednat a zakoupit prádlo vyrobené a šité přímo na míru konkrétního pacienta. Prádlo lze zvolit ze třech základních barev: černé, bílé a tělové.

 

Materiál, ze kterého je kompresivní prádlo značky Medimplant vyráběno, je velmi kvalitní a skládá se z elastických vláken polyamidu (83%) a elastanu (17%), které zaručují, že si prádlo uchová svoji pevnost a tvar po celou dobu nošení. Tento materiál je rovněž antialergenní a velmi příjemný i pro denní nošení. Prádlo Lipoline je nutno prát v ruce při max. 30°C.

 

Díky spolupráci s plastickými chirurgy při vývoji prádla je prádlo značky Medimplant velmi kvalitní a uzpůsobeno všem pooperačním potřebám jak lékařů, tak i samotných pacientů. Kompresivní prádlo se vyrábí v šesti velikostech, třech barvách a elegantním designu.

 

Dalším typem prádla je kompresivní prádlo Lymfoline, které je součástí preventivní péče a léčby všech typů otoků, obezity a celulitidy. Formuje postavu a zároveň ulevuje od bolesti, otoků a podporuje lymfatický systém. I toto prádlo je vyráběno v šesti velikostech, třech barvách a z velmi kvalitního elastického materiálu.

 

Firma Medimplant nabízí širokou nabídku kompresivního elastického prádla v mnoha provedeních i velikostech a to po těchto estetických operacích: abdominoplastika, facelift či operace obličeje, augmentace, modelace či redukce prsou, liposukce všech oblastí těla včetně liposukce podbradku, operace paží.

Také po liposukci, stejně jako po mnoha dalších plastických či estetických operacích, je nutno nosit kompresivní elastické bandáže na odsávané oblasti a to v délce několika týdnů po zákroku. Přesnou dobu nošení prádla vždy stanovuje lékař. V pooperačním období elastické prádlo svým tlakem stlačuje odsáváním a kanylami poraněné drobné cévy v podkoží a tím snižuje krvácení. Elastické prádlo rovněž pomáhá ve snižování bolesti bezprostředně po liposukci a redukuje otoky a hematomy. Díky elastické bandáži se rovněž odsávaná oblast hojí rovnoměrně a mnohem rychleji, bez nerovností.  Návlek musí zcela těsně přilnout k odsávané oblasti a nesmí být volný.

Liposukční návleky firmy Medimplant jsou vyrobeny z kvalitního a elastického materiálu, které se tělu po celou dobu nošení dokonale přizpůsobí, ale zároveň vyvíjí na oblast žádoucí mírný tlak. Prádlo je při nošení velmi pohodlné a při vhodně zvolené barevné kombinaci s oblečením není ani nápadné či viditelné.

Kompresivní bandáže je nutno nosit bezprostředně po operaci neustále, tzn. ve dne i v noci a to v délce několika týdnů, většinou 4-8 týdnů. Celková doba nošení prádla závisí na odsávané oblasti a individuálním průběhu hojení každého pacienta.

V prvních  24 hodinách po tumescentní liposukci dochází k vytékání zbytků tumescentního roztoku s příměsí krve, které vytékají z drobných ranek po vstupu kanyly a dochází tak ke znečištění prádla. Z tohoto důvodu je výhodné pořídit si bandáž náhradní. Firma Medimplant nabízí výběr liposukčního prádla v několika velikostech, barvách i designech. Za příplatek je možno nechat zhotovit také prádlo na míru.

Společnost Medimplant nabízí kompresivní elastické prádlo po všech typech liposukce (např. břicha, boků, stehen atd.) včetně liposukce podbradku a paží.