Aktuality

5.6.2012
Konzultace zdarma - SurGal Clinic:

Zprostředkujeme Vám bezplatnou konzultaci na luxusní klinice SurGal Clinic a navíc získáte dárek - 2 vstupy do wellness světa této kliniky zdarma. Nabízí liposukce v různých cenových kategoriích, za hospitalizace i jako ambulantní výkon.

1.2.2012
Mikrokanylová liposukce:

Trend zmenšování průměru kanyly dorazil i do České republiky. Dříve se používaly kanyly o tloušťce 5 a více milimetrů, v současné době je standardem kanyla o tloušťce 4mm a pomalu se začíná prosazovat kanyly o tloušťce 3mm, které jsou daleko šetrnější a zotavení po liposukci je rychlejší.

Kompresivní prádlo po liposukci lipoelastic

 

Společnost Lipoelastic nabízí zdravotnický materiál pro potřeby plastické a estetické chirurgie již od roku 2002 a ve svém oboru patří mezi celosvětově uznávanou špičku. Mimo prsní implantáty či výplňové materiály je také výrobcem a dodavatelem kompresivních elastických bandáží, které se používají po mnoha plastických operacích či liposukci.

Lipoelastic nabízí širokou nabídku kompresivního prádla po těchto operacích: augmentace, modelace či redukce prsou, abdominoplastika, liposukce všech oblastí těla včetně liposukce podbradku, facelift nebo necklift, operace paží či rekonstrukční operace obličeje.  Kompresivní elastické bandáže firmy Lipoelastic se používají v pooperačním období coby podpůrný prostředek během procesu hojení. Toto kompresivní prádlo je nejen funkční a vyrobeno z kvalitního materiálu v mnoha moderních designech, ale nabízí také komfort při nošení pro každého pacienta.

Prádlo lze vybírat z více variant – např. se zipy, bez zipů, s háčky či na suchý zip, v různých délkách a velikostech. Rovněž lze vybrat barevnou variantu, které je k výběru téměř u všech produktů a to z barev: černá, bílá a tělová. Ve své nabídce má firma Lipoelastic kompresivní bandáže jak pro ženy, tak i pro muže. Touto širokou nabídkou lze vyhovět požadavkům a potřebám nejen lékařů, ale také samotných pacientů.  Délka nošení kompresivního prádla je vždy jiná a závisí na typu operace a individuálním průběhu procesu hojení. Ideální dobu nošení kompresivní bandáže vždy určuje lékař.

Všechny kompresivní bandáže firmy Lipoelastic určené pro pooperační péči byly klinicky testovány a splňují přísná kritéria.

Kompresivní bandáže po operacích obecně minimalizují otoky a podlitiny v operované oblasti, zlepšují krevní oběh, rovněž snižují riziko infekce a celkově výrazně zkracují dobu hojení. Jelikož lze prádlo vybrat z několika barevných variant, většinou pod oblečením není viditelné a tak pacienty neomezuje v běžném či pracovním životě. Společnost Lipoelastic navíc nabízí kompresivní bandáže s antibakteriální úpravou materiálu a zapínání s možností regulace komprese, které může každý pacient sám regulovat v závislosti na aktuálním otoku operované oblasti. Každé prádlo by si také pacient měl být schopen obléci sám, bez cizí pomoci. Zároveň jsou všechny bandáže firmy Lipoelastic velmi pohodlné  a tak poskytují dokonalý komfort při jejich dlouhodobém nošení.

 

V případě liposukce je nošení kompresivní elastické bandáže opravdu velmi důležitou a nutnou záležitostí. Rovnoměrné rozložení tlaku v odsáté oblasti totiž podporuje hojení bez nerovností, redukuje otoky a tvorbu modřin a rovněž snižuje krvácení a bolestivost po zákroku.

Kompresivní elastické prádlo je vyrobeno z pružného a kvalitního syntetického materiálu, který zachovává pevnost a tvar bandáže po celou dobu nošení. Liposukční bandáže se vyrábějí v mnoha provedeních, velikostech i několika barvách. Existují rovněž bandáže, jakési čelenky, které se používají po liposukci podbradku. Zapínání prádla lze zvolit z několika variant – háčky, zip nebo suchý zip. Většina typů prádla lze obléci bez pomoci druhé osoby.

 

Kompresivní prádlo je nutno po liposukci nosit nepřetržitě, 24 hodin denně a sundat se doporučuje pouze na velmi omezenou dobu při provádění osobní hygieny. I velmi krátká doba bez kompresivní bandáže totiž vyvolává bolesti a nepříjemné pocity. Doba nošení prádla je vždy závislá na odsávané oblasti a také na individuálním průběhu hojení každého pacienta, ale většinou se jedná o 3-6 týdnů po operaci. V některých případech se doporučuje tuto dobu prodloužit nebo alespoň kompresivní prádlo nosit při vykonávání větší fyzické zátěže.

Zcela normálním průběhem je znečištění kompresivního návleku v několika prvních hodinách bezprostředně po liposukce. Jedná se o směs krve a tumescentního roztoku, která odtéká po zákroku z operované oblasti. Jedná se o žádoucí a pro tělo prospěšný jev.

 

Kompresivní elastické prádlo firmy Lipoelastic je vyráběno z kvalitního pružného materiálu, který poskytuje komfort i při dlouhodobém nošení a pod oblečením není příliš nápadné.